Z miłości do zwierząt, ekologii i piękna

Moja opowieść rozpoczyna się od pierwszych kontaktów ze zwierzętami, od marzeń o studiach weterynaryjnych, od pierwszego ukochanego psa…, czyli od około 40-tu lat. Spełniając swoje marzenie i kończąc medycynę weterynaryjną wiedziałem oczywiście z całą stanowczością, że chce leczyć zwierzęta.

Inspirowany jednak doświadczeniem, ekologią, pięknem natury, miłością do zwierząt,

a także widząc rosnące problemy dermatologiczne naszych pupili, rozpocząłem poszukiwania możliwości stworzenia własnej linii produktów pielęgnacyjnych bardzo wysokiej jakości. Przypieczętowaniem tego pomysłu był pobyt w USA i spotkanie osoby z branży kosmetycznej posiadającej ogromne doświadczenie oraz wiedzę w tej dziedzinie. Razem z przyjacielem z USA postanowiliśmy stworzyć linię produktów naturalnych pozbawionych parabenów, barwnikow, SLS-ów, SLES-ów i alergenów zapachowych. Tak powstały kosmetyki dla zwierząt Dr Matt.

SLES & SLS FREE

COLORANT FREE

PARABEN FREE

NATURAL INGREDIENTS

FRAGRANCE ALLERGENS FREE

Idealnie dopasowane produkty dla zwierząt

Od tego czasu staramy się każdego dnia, z jak najlepszych surowców wytwarzać najdoskonalsze i idealnie dopasowane produkty dla zwierząt.

Nasze kosmetyki naturalne poddawane są zawsze ścisłej kontroli jakości. Łączymy poszczególne elementy w doskonałe kompozycje tak, aby nasi ulubieńcy podczas zabiegów pielęgnacyjnych odczuwali komfort i dobre samopoczucie. Tym samym ich właściciele mogą mieć świadomość otrzymania produktu najwyższej jakości.

Różnorodność i kreatywność

Symbiotyczną jedność natury i technologii naszych kosmetyków można zobaczyć w ponadczasowym stylu linii produktów. To nie jest tylko estetyczne i miłe tylko dla oka opakowanie, ale również prezentacja luksusowych składników. Wewnątrz opakowania znajdziesz delikatne i idealnie dopasowane zapachy dla skóry zwierząt. Widoczne są tutaj kluczowe założenia firmy, można uchwycić różnorodność i kreatywność natury oraz wieloletnie doświadczenie.

Najczęściej zadawane pytania

Produkty DR MATT, są zaprojektowane z myślą o środowisku. Posiadają opakowania, które nadają się w 100% do recyklingu oraz zawierają składniki pochodzenia naturalnego wg normy ISO16128.

– mgr chemii Monika Kowalczyk
– mgr chemii Aurelia Małkowska

Nie zawierają SodiumLaurethSulfate oraz SodiumLaurylSulfate, są to anionowe związki powierzchniowo czynne, które nie są przeznaczone dla delikatnej skóry.

– mgr chemii Monika Kowalczyk

Jak najbardziej – skład szamponu jest dobrany dla psów z takimi problemami. Zawartość pantenolu wpływa istotnie na regenerację tkanek, zwiększa nawilżanie i przyspiesza regenerację naskórka. Ma również właściwości przeciwzapalne.

W skład szamponu wchodzi również aloes, który jest zbiorem wielu składników aktywnych korzystnie wpływających na skórę naszego pupila: witaminy, enzymy, minerały, cukry,ligninę, saponiny oraz aminokwasyitp. Zawiera również kwas salicylowy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Kokos posiada właściwości nawilżające i regenerujące, natomiast keratyna, to jeden z podstawowych budulców włosa. Szampon zawiera duże ilości aminokwasów siarkowych, takich jak cystyna i cysteina, a także innych (m.in., glicyna, alanina).

– lek.wet. M. Paluszewska
Przychodnia Weterynaryjna PANDA w Iławie

ISO – Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, która zajmuje się opracowywaniem poszczególnych norm. Określa zasady, wytyczne i sposoby postępowania w różnych sektorach gospodarczych.

– mgr chemii Aurelia Małkowska

Podobnie jak w szamponie hypoalergicznym, tak w odżywce zawarte są substancje naturalne niezagrażające zdrowiu. Wszystkie składniki (kokos, tokoferol, keratyna, aloes, pantenoli inne) mają bardzo korzystny wpływ na utrzymanie sierści w dobrej kondycji podczas przebiegu ciąży.

– lek.wet. M. Paluszewska
Przychodnia Weterynaryjna PANDA w Iławie

Balsam to produkt mający na celu ochronę łap naszych pupili przez cały rok. Poduszki, które wydają się wytrzymałe są narażone na urazy mechaniczne, fizyczne czy chemiczne. Związane jest to z porą roku, niską i wysoką temperaturą czy zasoleniem dróg podczas śnieżnych zim. Pamiętajmy, że łapki wolne od urazów to ” uśmiech naszego” pupila.

Balsam DR MATT zapewnia natychmiastowe nawilżenie i tworzy warstwę ochronną.

– lek.wet. M.Stachowiak
Przychodnia Weterynaryjna CENTRUM w Brodnicy

Nasze kosmetyki to symbioza natury, ekologii, piękna i najnowszej technologii. Zostały stworzone z najlepszych możliwych surowców.

Dr MATT to nie tylko piękno i estetyka ale również skład idealnie dopasowany do skóry naszych pupili.

Kompozycje naszych kosmetyków mają zapewnić zdrowie, komfort i dobre samopoczucie podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Dr Matt, to więcej niż luksusowa marka kosmetyków naturalnych dla zwierząt – to sposób na jego przyjemne życie i dobre samopoczucie.